hirdetés
Simple vásárlói tájékoztató

Tere-fere

itt vagy: Eropolis > Belváros > Forum

Ha elfelejtetted a jelszavad...
Ha még nem vagy tag...

Témagazda:

ninive

Tere-fere
*  Hadisten fórumának eredeti leírása :     *

"Ez egy fórum azoknak, akiknek van valami fontos mondanivalójuk, humoros történetük, stb. vagy bármi kikívánkozik valakiből ami érdekes vagy tanulságos lehet mások számára is.
Nincs alaptéma ezért itt, ha valaki eltér a hozzászólások tartalmától, vagy a kommentek nem épülnek logikailag egymásra az nem minősül trollkodásnak.  :o 
Humor és önirónia tekintetében senki ne fogja vissza magát! :D 

De a moderálás jogát fenntartom!!!  :P 

"Bolond vagyok, de nem hülye!"     :D "

* Az én mottóm pedig :   *

Ami éppen foglalkoztat.

Szívesen beszélgetek olyanokkal, akik hasonlóan gondolkoznak, de akik nem, velük is.

A párbeszéd sokat segít önmagam megértéséhez, elfogadásához. Nem baj ha nem egyformán látjuk a világot, attól még forog :-) és izgalmassá teszi a sokféle ember, ha kellő tisztelettel és toleranciával közelítünk egymáshoz :-)

2018. 05.01.

*A  blogomban és a fórumomban kizárólag magánvéleményemet teszem közzé, amely nem köthető bírói státuszomhoz. *

Hozzászólnál? Gyere és regisztrálj!
s-mint-sanyi
#743 (2018-12-12 21:16:04) |
Válasz a(z) 742. üzenetre:
Persze, hogy nem. :D 
Volt olyan nő aki a sexi  szó miatt veszítette el a szexiségét. ;) 

Csak arra akartam rávilágítani, hogy Testnevelési Egyetemen se bukfencből államvizsgáznak. 

[ugrás az előzményre]
nincs kép flogiszton
#742 (2018-12-12 20:07:00) |
Válasz a(z) 741. üzenetre:

Ott is, de főleg a gatyában.
Persze nem árt, ha tud tüzet csiholni és alágyújtani a  ...kondérnak, az ösztönös tehetség szikrája nélkül nincs lobbanás.
Fényhozó Lucifer (pleonazmus  :D ) kellő önismerettel bír, tudja, hogy bukott angyal, hiába dörzsölgeti az Edison-égőt, nem lesz Aladdin lámpása.Amúgy is keresztény :D 

Lovasoktatóként nyilván első a gyakorlat és érzék, de a felsőfokú végzettség biztosan nem árt.Elmélyültebb tudást szerezni akár anatómiából, akár kultúrtörténetből a napi rutinon túl, ajándék a tanítványnak, aki újabb tanítványnak adhatja át a tudást.Az érdeklődés forrása a szenvedély. 
Tudod, miért nem én buktam meg a vizsgán?  
A prof látta rajtam a lelkesedést, mikor a nyelvemlékekről beszéltünk.Nincs áthallás, semmi szex.:)
A múltkor egy társaságban itt tanuló, de külhoni egyetemistával beszélgettem, feltűnően suksükölt és nákolt. Nyelvjárási jellegzetesség, de mondtam neki:
-Ákos, ezek (példa) nyelvhelyességi hibák. Hónapok óta itt vagy, a közvetlen környezeted nem tette szóvá, de lehet, hogy a hátad mögött megjegyezték, ugyanis abban a kultúrkörben , ahol mozogsz, ez nem járja.
Nem volt kár belé, figyelt és megköszönte.

Sanya, válaszolnál egy nőnek, aki helyesírási hibával tűz-delne téged, vagy még a patádat sem....?

Jut eszembe: nem maradtam úgy :) Egy kolléganőm mondta, azért nem árt néha állást  váltani, mert elhiszed magadról, hogy amit a munkatársaid látnak, az a te tükröd.
A szakdolgozatom témája "a szerződéskötés az ördöggel"irodalmi motívuma volt.
Évekkel később bűnelkövetőkkel dolgoztam.

"Mert ÉN-az mindig valaki más..."
Rimbaud

[ugrás az előzményre]
s-mint-sanyi
#741 (2018-12-12 08:41:08) |
Az ördög a részletekben...

Mert ugye ha pl. valaki lótenyésztő-lovas oktató akar lenni, hiába tudja a ló háziasításának történetét és a takarmányozást, stb.(és van egyetemi végzettsége belőle) ha nem tud felülni egy betöretlen csikóra, vagy nem tudja kiszúrni, hogy ki az a tanítvány aki jobban teszi, ha a nyelvészet tankönyvet forgatja, és csak hobbi szinten lovagol.
 ;)  :D 
https://www.youtube.com/watch?v=iv4krKthhAk
1. perctől  :D 
nincs kép flogiszton
#740 (2018-12-11 19:29:10) |
Válasz a(z) 739. üzenetre:

A csoporttársam úgy lógott az ablakpárkányból , mint egy denevér, a nyelvészet tankönyvet az a professzor írta, akinél vizsgáztunk.
Már nem először tapsolta vissza a Tanár Úr:)
Kihajolt, meglátta a tavaszi napsütésben rohangáló tesiszakosokat és magán kívül üvöltötte:
-IIIIIIIzomagyúak! Bukfencből államvizsgáztok , mi?

Akárki szerkesztette, megkomponált, tömör és velős-aki pedig elmondja-hiteles.

[ugrás az előzményre]
s-mint-sanyi
#739 (2018-12-10 12:06:54) |
https://www.youtube.com/watch?v=oATCQsmHK6U
 ;) 
nincs kép flogiszton
#738 (2018-12-08 17:08:56) |
Életvágy:)

Tegnap meglátogattam egy idős hölgyet.A szoba falán két bekeretezett fotó:
-Az egyik az unokám, a másik Bruce Willis.
s-mint-sanyi
#737 (2018-11-15 12:17:59) |
Válasz a(z) 735. üzenetre:

Senki nem látta, vagy annyira szarnak tartja mindenki, hogy nem érdemes írni róla?
 :/ 

[ugrás az előzményre]
ninive
#736 (2018-11-14 12:58:26) |
Válasz a(z) 734. üzenetre:

Semmi gond az IQ-val. A felvetéseimre gyakrabban kapok privát választ olyanoktól, akik nekem szánják a gondolataikat. (Nem csak férfiakról van szó.)
A látszat és a valóság gyakran köszönő viszonyban sincs.  Gondolom rájöttél, ezért törölted. :) 

A fórum ugyanolyan öncélú, mint a blogom. :P

[ugrás az előzményre]
s-mint-sanyi
#735 (2018-11-14 09:25:28) |
https://youtu.be/TJ7jRK8WPbc
Nekem tetszett.
3 hete láttam, de még most is agyalok rajta néha.
fonaktamas
#734 (2018-11-12 23:42:11) |
A(z) #734 hozzászólást a moderátor vagy maga a hozzászóló törölte.
ninive
#733 (2018-11-11 10:40:39) |
Válasz a(z) 732. üzenetre:

A "hidegségéért cserébe", kemény, és tartós. 
Manapság ritka kincs .  ;) 

[ugrás az előzményre]
nincs kép flogiszton
#732 (2018-11-10 21:22:05) |
A gyémánt nekem túl hideg , zavarja a vizuális hőérzetemet  :D 
Egyébként meglehetősen önkényesen használódnak a vagina és szeméremtest kifejezései, nem mindig derül ki, miről van szó.
Vidéken mondják a "kancsó"-t is, erről Goya "A korsós lány " című képe jut eszembe. Addig, míg az össze nem törik, a leány is érintetlen.
ninive
#731 (2018-11-07 17:04:31) |
Válasz a(z) 730. üzenetre:

Talán ezek inkább hasonlatok, szóképek (?) a becenév sem szinonima azért nincs  javaslat .
Sokszor hallottam, pl ezt : "Kehely"

Mondjuk a falloszra van kedvencem is :  "Gyémánt"

[ugrás az előzményre]
nincs kép flogiszton
#730 (2018-11-07 10:40:09) |
Van az a helyzet, amikor egyszerűen igenis jól esne a nevén nevezni a vaginádat. De valahogy sem a szomszéd házban lakó tizenvalahány éves fiúk szókészlete, sem az orvosi lexikonokban talált kifejezések nem passzolnak a szituhoz. Na, az ilyen esetekre itt van 31 ötlet Japántól Mexikóig. Köztük néhány egészen elvetemülten vicces.
A hivatalos magyar szinonima szótár a következő alternatívákat ajánlja: punci, suna, szeméremtest, nuni, puni, puna, nuna, vulva, vénuszdomb. Ennyi, kész. Most őszintén, mi ennél többre számítottunk, hiszen milyen gyönyörű és gazdag a magyar nyelv! Még szerencse, hogy ott vannak a saját, külön bejáratú íratlan szinonimáink, becéző szép – vagy kevésbé szép – szavaink. Minden hálószobának vannak sajátjai, tudjátok miről beszélünk.

Ha esetleg mégis megszorulnátok, vagy már unjátok a ti beceneveiteket akkor itt van még 31.

Tehát vagina a világ körül:

Alcancía (Venezuela) – jelentése: szerencsemalac

Araña (Panama) – jelentése: pók

Argolla (Argentína) – jelentése: gyűrű

Bicho (Nicaragua) – jelentése: bogár, élősködő

Cachucha (Mexikó) – jelentése: Bolero-jellegű tánc

Champa (Peru) – jelentése: sátor, gyep (Peruban állítólag a nők feladata a sátor felállítása)

Chango (Mexikó) – jelentése: majom

Cipka (Lengyelország) – jelentése: kiscsibe

Conejo (Spanyolország) – jelentése: nyúl

Cotorra (Uruguay) – jelentése: papagáj, nagyszájú

Cuchara (Guatemala) – jelentése: kanál

Doos (Hollandia) – jelentése: doboz

Katori (India) – jelentése: tálka

Koneko-chan (Japán) – jelentése: kismacska

Higo (Spanyolország) – jelentése: füge

Meiki (Japán) – jelentése: doboz

Mico (El Salvador) – jelentése: dél-amerikai fekete farkú selyemmajom

Minet (Franciaország) – jelentése: kismacska

Moule (Franciaország) – jelentése: kagyló

Mus (Svédország) – jelentése: egér

Papa (Spanyolország) – jelentése: toka

Pepita (Mexikó) – jelentése: mag

Pupusa (El Salvador) – jelentése: sajttal töltött tortilla

Sapo (Chile) – jelentése: varangy

Schnäggli (Svédország) – jelentése: csiga

Tako (Japán) – jelentése: polip

Táohuāyuán (Kína, mandarin) – jelentése: barackvirágok kertje

Tanima no yuri (Japán) – jelentése: gyöngyvirág

Tostón (Puerto Rico) – jelentése: sült malac

Utsuk (Grönland) – jelentése: fóka

D. TÓTH  KRISZTA írása

A szó nemcsak megjelölés, hozzáállás és szemlélet , milyen beszédes :)
ninive
#729 (2018-11-05 13:03:43) |
Válasz a(z) 726. üzenetre:

"Sors iróniája" Úgy én sem nevezném.
Inkább a "Sorskönyv".

[ugrás az előzményre]
nincs kép flogiszton
#728 (2018-11-03 08:51:14) |
A(z) #728 hozzászólást a moderátor vagy maga a hozzászóló törölte.
kim
#727 (2018-11-02 19:12:56) |
A két legfontosabb nap az életedben az, amikor megszületsz, és az, amikor megtudod, miért. - Mark Twain
nincs kép flogiszton
#726 (2018-11-02 18:19:17) |
Az ajtófélfának dőlve nézem az ifjú kutatót, a téma a hatalmi erőszak, a bűn mibenléte.
-Hol tartasz?
- A hullaviasznál, anya, az képződött, mikor tarkón lőtték őket, és a tetemeket több sorban egymásra helyezték.
-Bocsánatot kérek tőled, már egy ideje gondolkoztam ezen. Szép vagy és nagyon fiatal, menj inkább bulizni a többiekkel.Én tereltem ebbe az irányba az érdeklődésed, hiba lehetett.
-Szórakozom eleget.Ez érdekel, nem akarok kétdimenziós világot, nekem a három kell, a mélység ott az emberi lélekben, ahol a bestialitás is lakik.Meg akarom érteni.
-A mechanizmust talán, a motivációt nehezebb lesz, nem véletlenül lettem ....., de nem sikerült felfogni igazán.

Nem véletlenül, hát persze.
Ő is az volt, hét évet vártam rá, mire feleségül kért, nemet mondtam. Megkeseredett bennem a vágyakozás. Etalon volt,hihetetlenül művelt, úgy őriztem őt, hogy ugyanarra a pályára léptem és továbbadtam a mércét annak a gyereknek, akinek nem  ő lett az apja.Harmincöt évesen meghalt, de jelen van, azon keresztül, amit átadott.
Akihez hozzámentem, őt is elvesztettem, egy májusi napon jött a telefon, hamarabb lettem özvegy, mint a nagyanyám.
Nem nevezném a sors iróniájának, ez valami más.

ninive
#725 (2018-11-02 17:30:36) |
Válasz a(z) 724. üzenetre:

Azt mondják, arcunkon minden barázdát a sors szánt.
Halottaink emléke kísér, dédelget. 

Azt hiszem  amikor évekkel később, már nem úgy fáj, már nem sajog, akkor már csupán mosolyogva könnyes szemmel gondolod:  -De jó , hogy nekem megadatott...- :) 

A gyász, idővel lehet szép is, mert édesbús pillanatok villannak, majd megrázod magad, és örömmel zuhanhatsz  új csodákba...  

[ugrás az előzményre]
nincs kép flogiszton
#724 (2018-11-02 12:51:49) |
"Minden éj s napon pedig
Lesz, ki búra születik.
Minden nappal s éjszakán,
Lesz, kit sorsa kéjre szán,
Lesz, kit sorsa kéjre szán, 
S lesz, kit örök éjre szán. "

William Blake

ninive
#723 (2018-11-01 17:27:46) |
AKI EL

aki elment többé nincs 
többé nem nyom le kilincs 
nem szeret nő nem hal halál 
nem rág köröm nem szúr szakáll 

ha már elment lelke rajta 
nem mer leves nem gyújt gyertya 
nem üt vissza nem szül gyerek 
nem vár haza nem főz meleg 

meddig tart és miért nem enged 
meddig szorít belém lehellet 
miért tüntet ki értelem 
miért szórakoz pont velem 

Zilahy Péter
nincs kép flogiszton
#722 (2018-11-01 06:43:52) |
Szent Ágoston: Ne sírj azért, mert szeretsz

A halál nem jelent semmit.
Csupán átmentem a másik oldalra.
Az maradtam, aki vagyok
És te is önmagad vagy.
Akik egymásnak voltunk,
Azok vagyunk mindörökre.
Úgy szólíts, azon a néven,
Ahogy mindig hívtál.
Beszélj velem, ahogy mindig szoktál,
Ne keress új szavakat.
Ne fordulj felém ünnepélyes, szomorú arccal,
Folytasd kacagásod, nevessünk együtt
Mint mindig tettük.
Gondolj rám, kérj, mosolyogj rám, szólíts.
Hangozzék a nevem házunkban, ahogy mindig is
Hallható volt, ne árnyékolja be távolságtartó pátosz.
Az élet ma is olyan, mint volt, ma sem más.
A fonalat nem vágta el semmi,
Miért lennék a gondolataidon kívül…
Csak mert a szemed nem lát…
Nem vagyok messze, ne gondold.
Az út másik oldalán vagyok, lásd, jól van minden.
Meg fogod találni a lelkemet és benne
Egész letisztult szép gyöngéd szeretetemet.
Kérlek, légy szíves… ha lehet, töröld le könnyeidet,
És ne sírj azért, mert annyira szeretsz engem.

Meghalt, eltemettük , és én minden este kitettem a pizsamáját, hátha ott alszik mellettem megint.
Egy barát szólt, nem lesz ez így jó, éreztem, igaz.
Elmentem okosnak mondotthoz, az volt.
A halottnak nincs szüksége gyászra.
Többféle halál létezik: amikor eltemeted , és amikor belőled múlik el, és az megtörténhet élővel is, amikor már nem ugyanaz a számodra és nem azzal a szemmel nézel rá.

nincs kép flogiszton
#721 (2018-10-20 14:59:09) |
Könyvesboltba szabadultam, az mindig sokért van :) A zsákmány többek között Casanova írásaiból egy válogatás,a Hatjapuli bordély (indiai erotikus történetek), Nick Bostrom műve, a Szuperintelligencia, de ami a legjobban érdekel, Cardano : Életem
Az előszóból: 
"
Girolamo Cardano (1501-1576) tipikus reneszánsz polihisztor volt:orvos, filozófus, költő, szerencsejátékos, asztrológus, zenész, matematikus és szörnyeteg egy személyben.A kardántengelyt és a Cardano-gyűrűket róla nevezték el, ő találta ki egyebek közt a valószínűségszámítást , a harmadfokú egyenletet, az imaginárius számokat és a binominális együtthatót.Elsőként írta le pontosan a tífuszt, évszázadokig használt gyógyszerek sorát állította össze, kora legjobban fizetett és legsikeresebb orvosa volt, ő gyógyított először siketnémákat, de titkosírási rendszereket is kitalált...Cardano élete nem volt túl boldog:bigott anyja, aki sokáig prostitúcióból tartotta fönn magát, ridegen bánt vele. Tehetséges, de enyhén szólva furcsa apja ugyan a maga módján szerette, de sokat gyötörte, gyakran megalázta.Feleségével, akit önéletrajzában egyszer említ név szerint, aligha élt harmonikus családi életet. 
Három gyermeke közül a legidősebbet feleséggyilkolásért lefejezték, középső fia többször is meglopta, becsapta, egyetlen derék gyermeke, lánya pedig meddőnek bizonyult....
Ez a rendhagyó önéletrajz  szerintem a világirodalom egyik legszórakoztatóbb és legkülönösebb autobiográfiája..szó esik benne a szerző kedvenc ételeiről, betegségeiről, okkult képességeiről vagy épp az általa elkövetett bűntényekről..."
nincs kép flogiszton
#720 (2018-10-19 19:15:57) |
Fene ebbe a lila ihletbe :)
nincs kép flogiszton
#719 (2018-10-19 19:12:54) |
Válasz a(z) 718. üzenetre:

Razor-rezonőr, rond ír :)

A titok sem nyitja, nincsen neki esze tokja.
Makkját is csak kártyát nyerte, ami kemény, az a feje.
Ásznak hiszi, sakkban gyalog, 
Lóugrásban nincsen farok.
Tökön rúgták, fejét érték
Nincs számára érték-mérték.

[ugrás az előzményre]
ninive
#718 (2018-10-19 12:08:04) |
Válasz a(z) 717. üzenetre:

Rámír-radír?  :D 

Rapid-razor

[ugrás az előzményre]
nincs kép flogiszton
#717 (2018-10-18 21:00:54) |
Válasz a(z) 716. üzenetre:

Amorf-ondír, vagy amor-fondír  :D 
 Leginkább rádír-radír :)

[ugrás az előzményre]
ninive
#716 (2018-10-18 19:27:12) |
Válasz a(z) 715. üzenetre:

Csupán egy perc (a)morfondír.

[ugrás az előzményre]
nincs kép flogiszton
#715 (2018-10-17 21:09:41) |
Válasz a(z) 714. üzenetre:

Ha eddig nem "értette", ezután (fel)fogja?  :D
Irigylem az illúzióidat :) 

[ugrás az előzményre]
ninive
#714 (2018-10-17 10:42:27) |
"Minek nevezzem? Kedves...
Tilt , mégis ír nekem.
Nevetséges, hiszen úgysem felelhetek.

Csupán jelzem: nem véletlenül voltak,  vannak, lesznek számomra érdektelenek.

Nem  zaklatok olyat, aki nem kér belőlem, mert úgy érzem, butaság odatolakodni, ahol nem látnak szívesen. 
nincs kép flogiszton
#713 (2018-10-02 21:01:41) |
Válasz a(z) 712. üzenetre:

Roppant inspiratív gondolat:) Volt már úgy, hogy az iskolai  ballagáskor nagybetűsként emlegetett különös kegyetlenséggel, olyan is, hogy emberek aljas indokból, de ezzel kapcsolatban inkább rám a hirtelen felindulás jellemző:)
Lenyelni, amit nem kívánsz, sokkal kártékonyabb szerintem, mint egyéb megoldást választani, attól még a sz..-t szanaszét csapó ventilálás is jobb, amiből hiányzik a konstruktív, felelős gondolkodás, mégis kevésbé önpusztító. Tovább lépni meg akkor lehet, ha megemésztettem azt, amit nem nyeltem le:)

[ugrás az előzményre]
aleksandros
#712 (2018-10-01 21:35:15) |
Néha vannak saját gondolataim is, de ezt valahol olvastam:
"Ha az élet szopat, nyelj egy nagyot és lépj tovább!"
 :D 
nincs kép flogiszton
#711 (2018-09-28 21:25:40) |
"Meg sem lepi a kérdés. Nyugodtan válaszol, továbbra is a kötésre összpontosítva. A nagyapád volt az egyetlen férfi az életemben. Hozzámentem, mert másképp nem is tehettem. De apránként megszerettem. Emlékszel, mit mondtak az egyik filmben: egy tanulatlan asszony két dolog között választhat: házasság vagy szajhaság. Ami végső soron egy és ugyanaz. Nem? Sosem henteregtem más férfival, ha ezt akarod tudni, azelőtt sem, hogy a nagyapáddal találkoztam.
 És ha újra kezdhetnéd? Mindenkivel összefeküdnék kislányom, akivel csak lehetne vágja rá, és nevet.Már tudom, honnan van bennem ez a zabolátlanság. Fölállok, és nagy csókot cuppantok rá kétfelől, mintegy köszönetképpen az őszinteségéért és a felajánlott cinkosságáért. És ígérd meg, hogy mindenről írsz! Részletes beszámolót szeretnék minden hancúrozásodról! Megígérem."

Valerie Tasso: Egy nimfomániás naplója

Szerettem ezt is, de a kedvencem "A szex antikézikönyve", eddigi életem 10 legfontosabb könyve közül az egyik, Berne Sorskönyve a másik.

ninive
#710 (2018-09-26 20:14:20) |
Válasz a(z) 699. üzenetre:

"Tenéked magyarázzam?" de mostan fenyegetel engemet? 
Ha majdan lesz érkezésem, előkapom a pszichomantrámat és jajj bölcs(ész)eleteidnek :P . Mázlid van, hogy csak ennyire fussa tőlem éppen, mer mingyá beájulok a pszichomemohabos párnáim közé szuper(pszicho)vízió helyett. 

[ugrás az előzményre]
ninive
#709 (2018-09-26 20:03:24) |
Válasz a(z) 696. üzenetre:

A psziché-delejezése veszélyes, mert bumerángatózásba sülhet bele. A másik, hogy csak a bizonytalanokra hat, így az immúnisak legyintve somolyognak a delej-hergelősdi kapcsán. 

Kiegészítem, a javaslatoddal a villanást, és mentem a "fabula infinitum" gyűjteményem margójára. 

[ugrás az előzményre]
kim
#708 (2018-09-25 22:00:56) |
Kedves kar mely jót-ó kell több infó, mert így a bújóban nem nyerek, s hiába vagyok jó vezető földelnek.
 :( 

[ugrás az előzményre]
nincs kép flogiszton
#707 (2018-09-25 19:05:39) |
Válasz a(z) 704. üzenetre:
Nemcsak a nyálcsorgatás spermanens. :D  Bölcsész vagyok, nem mérnök, megalakítom a végrehajtó bizottságot mind/egy személyemben,valamint  értő kritikával bírálom a tevékenységet.
A többit oldd meg, azért vagy férfi.   

[ugrás az előzményre]
nincs kép flogiszton
#706 (2018-09-25 18:55:13) |
Válasz a(z) 705. üzenetre:

A rivális banda meg irántad érdeklődik.

"Egy jóakaró"

[ugrás az előzményre]
kim
#705 (2018-09-25 13:36:35) |
Pszt... Valami Karat Ell...hukk keresi, vagy körözi, ilyen fejes vadőrökkel, állítólag Mehikóbol, de nem biztos hogy így hívják Őket. 

Valami Musk nevű az USA-ból, meg az antianyag iránt érdeklődik,  mert qvantum ugrálást  akar rendezni egy golyón... izé egy bojgón (a bojgó hamis akar lenni biztos) 

Most bújocskát játszik velök, ha látod szólj 'má nekem is, én is jáccani szeretnék :D  :D 

[ugrás az előzményre]
aleksandros
#704 (2018-09-25 11:20:51) |
Válasz a(z) 703. üzenetre:

Ha ezt hamarabb tudom. :napersze: 
Szerintem van itt annyi nyálcsorgató, hogy ha megszervezzük a gyűjtést, mint a véradó állomások, akkor hatalmasat kaszálhatunk.  :D 
Remélem a technológia is a birtokodban van, nem csak ez a felületes információ!
Mert csak akkor veszlek be a bizniszbe. :P 

[ugrás az előzményre]
nincs kép flogiszton
#703 (2018-09-24 19:14:42) |
Válasz a(z) 702. üzenetre:

Megtaláltam a tudományos magyarázatot a makkfogyatkozásra, a fitymaszűkületes tértágulásra  és orbitális vissz(at)ér-kamura, az antianyagos rész igazán durva :)
Feltárom:

*Hanula Zsolt:
Az emberi test hallucinogén drogot és a morfiumnál erősebb fájdalomcsillapítót is termel	
*
Az emberi szervezet egy elképesztően bonyolult rendszer, aminek a működését a legapróbb részletekig a mai napig nem fejtette meg a tudomány. Viszont minél többet tudunk róla, annál meglepőbb részletekre derül fény, például azzal kapcsolatban, hogy milyen anyagokat termel a testünk akár a normál ügymenet részeként, akár melléktermékként. Most három olyat mutatunk be ezekből, amiket az ön teste éppen ebben a percben is előállít, ezzel nanoméretekben ugyan, de nemzetbiztonsági kockázattá és illegális drogok birtokosává avatva önt.

Egy: fájdalomcsillapító, ami lekörözi a morfiumot
2006-ban izolálták először emberi nyálból az opiorfin nevű anyagot, és rögtön azzal a lendülettel meg is döbbentek a tulajdonságain a kutatók. A vegyület állatkísérletekben 3-6-szor bizonyult erősebb fájdalomcsillapító hatásúnak, mint a morfium (ennyiszer több morfiumot kellett használni a tesztekben azonos eredmény eléréséhez). Ráadásul a puszta ereje mellett abban is lekörözi, hogy - jelenlegi tudásunk szerint legalábbis - nincsenek különösebb mellékhatásai, és nem is alakul ki függőség a használatakor.

Mi az opiorfin trükkje? Az, hogy a testünkben termelődő ópiátokat manipulálja, nem hagyja lebomlani ezeket a természetes fájdalomcsillapító anyagokat. Ezért aztán a hatása célzott: ahol a fájdalomra reagál a test, és a hatást tompító enkefalint termel, ott annak a hatását felturbózza. A hatásmechanizmus alapvetően különbözik egy normál fájdalomcsillapítóétól, ami az egész testet elárasztja, és ezzel nem kívánt mellékhatásokat is okoz. Persze van pár gyengesége is az anyagnak, például a bélrendszerben nagyon gyorsan lebomlik, illetve a vér-agy gáton is nehezen jut át.
Az opiofrinból természetesen nagyon kis mennyiséget termel a szervezetünk, és a tudósok a felfedezése óta azon dolgoznak, hogy szintetikusan is elő tudják állítani, ne csak a nyálból kivenni.

Kettő: az ember által ismert legerősebb hallucinogén
Terence McKenna botanikus, a pszichedelikus hatású növények szakértője nevezte így a DMT (N,N-dimetiltriptamin) nevű illegális drogot, aminek az állandó eposzi jelzője egyébként “a lélek molekulája”, illetve ez a hatóanyaga a dél-amerikai indián törzsek sámánjai által előszeretettel fogyasztott ayahuasca főzetnek is. Drogként fogyasztva a hatása 15 perctől 3 óráig terjedhet, kis dózisnál csak intenzív érzelmi reakciókat vált ki (akár euforikus boldogság, akár szorongás és rettegés), nagyobb adag hatására a fogyasztók rendszeresen arról számolnak be, hogy intelligens létformákkal, földönkívüliekkel, időutazókkal, spirituális lényekkel találkoztak és kommunikáltak.

Na, ezt a cuccot termeli az ön teste is, éppen most is, amikor ezt olvassa. Természetesen extrém alacsony mennyiséget, de ott van a vérplazmában, a vesében, a tüdőben, a legtöbb pedig a vizeletben, literenként úgy 100 nanogramm (vagyis tízmillió literben van összesen egy gramm). Hogy a szervezet mire használja az anyagot, egyelőre nem teljesen tiszta, a kutatási eredmények azt sejtetik, hogy az immunrendszer működéséhez, gyulladáscsökkentéshez, és szövetregenerációhoz lehet köze.
Az opiofrinból természetesen nagyon kis mennyiséget termel a szervezetünk, és a tudósok a felfedezése óta azon dolgoznak, hogy szintetikusan is elő tudják állítani, ne csak a nyálból kivenni.

Az opiofrinból természetesen nagyon kis mennyiséget termel a szervezetünk, és a tudósok a felfedezése óta azon dolgoznak, hogy szintetikusan is elő tudják állítani, ne csak a nyálból kivenni. illetve ez a hatóanyaga a dél-amerikai indián törzsek sámánjai által előszeretettel fogyasztott ayahuasca főzetnek is. Drogként fogyasztva a hatása 15 perctől 3 óráig terjedhet, kis dózisnál csak intenzív érzelmi r

Három: az anyag ellentéte
Az antianyagról laikusként annyit szokás tudni, hogy valami fura izé, amit a fizikusok kergetnek, illetve az Angyalok és démonokban azzal akarták felrobbantani Rómát. Sokkal mélyebben most sem fogunk belemenni, legyen elég annyi, hogy az anyagot, vagyis annak atomjait alkotó elemi részecskék (proton, neutron, elektron) mindegyikének van antiagyag-párja (antiproton, antineutron, pozitron), és papíron elég soknak kéne lennie belőle a világegyetemben, de a tudósok valahogy mégsem találják. Mesterségesen előállítani először a CERN-ben sikerült 1995-ben.
Ja igen, és ha antianyag anyaggal találkozik, mind a kettő megsemmisül, és energia szabadul fel, méghozzá elég sok: egy-egy kiló anyag és antianyag találkozásakor elméletileg 43 megatonnás robbanás következik be, ami nagyjából a 2800-szorosa a Hirosimát elpusztító atombomba erejének, és közel van a Cár bombához, az ember által valaha épített legnagyobb nukleáris fegyveréhez.

Antianyagból egy átlagos testtömegű ember nagyjából óránként 180 darabot bocsát ki, ezek a kálium-40 izotóp természetes bomlásakor létrejövő pozitronok. A kálium-izotópot légzéssel, vízivással, és az ételeinkkel visszük be a szervezetbe, és nem kell megijedni, nem fogjuk véletlenül elpusztítani a fél univerzumot, ha kicsit többet eszünk: a CERN részecskegyorsítóinak teljes kapacitása is csak egymilliárd év alatt lenne képes összehozni egy gramm antianyagot.

[ugrás az előzményre]
aleksandros
#702 (2018-09-24 12:00:30) |
Válasz a(z) 701. üzenetre:

Provokáció!!! :o 
lefej? le(a)fej? vagy lefejel?

Egyébként a fáról lepotyogott makkot nem nagy cucc összeszedni. Kivéve, ha meg kell küzdeni érte más gyűjtögetőkkel. :D 
Aki pedig eszik a mézeskalács házikóból, az még nem biztos, hogy lapátra kerül. ;) 
És mindenféle sötét erdőből ki lehet találni ha tudod melyik a fa mohás oldala. Még a sherwoodiból is, legfeljebb az útkeresés alatt egy-két törvényen kívüli kiüríti az ember (pénzes)zacskóját. :D 

[ugrás az előzményre]
nincs kép flogiszton
#701 (2018-09-24 11:25:15) |
Válasz a(z) 700. üzenetre:

Nem tudom, találkoztál-e Morganával, de látom, tudod a vezetéknevét  :D 
A délibáb biztosan nem gerjeszt lidércnyomást, hagymázas álmokat, de lehet, hogy kancsalul néz festett egekbe, nehogy rád sandítson, mert virtuális szemmel verés lesz a vége ! A vetítéssel meg vigyázni, akkor is, ha nagy a képernyő, mert projekciós mezőn ott futkos a realitás átokverte vaddisznaja, éhes makkot keresve, bár dagonyázni meg-megáll.
Erdőbe vittem a szóképem, hozok neked mézeskalácsot, itt a bájos néni, jó szívvel ád.... :D 

[ugrás az előzményre]
aleksandros
#700 (2018-09-24 08:11:16) |
Válasz a(z) 699. üzenetre:

Kincs ami nincs? :D 
Vagy van, de ha rosszul csináljuk a dolgokat, akkor az orrunk elől viszik el? Mint a filmben? :D 

Vagy csak a délibáb játszott megint, és eltűnt a nyárral együtt?
Fata morgana?
"Az elnevezés onnan ered, hogy az olaszországi Messinai-szorosban megfigyelt jelenséget kapcsolatba hozták az Artúr-mondakörben szereplő Morgan le Fayjel, Artúr király nővérével, aki tündér és boszorkány volt egy személyben."
 :napersze: 

[ugrás az előzményre]
nincs kép flogiszton
#699 (2018-09-24 07:36:12) |
Válasz a(z) 695. üzenetre:
Magyarázzad el, de úgy, hogy én tőled tudom a vezetékneved, és a lakcímed is, ezt tartsad észben, reszkess, hogy én is értsem? :D A férfiakkal is így járok:)
" Csak a puffin ad erőt"jeligére

[ugrás az előzményre]
aleksandros
#698 (2018-09-24 00:08:01) |
Válasz a(z) 691. üzenetre:
Ne is!
Tudod.
Try, walking in my shoes!
 ;) 

[ugrás az előzményre]
aleksandros
#697 (2018-09-23 23:40:28) |
"Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő…"

Húsz perc, és kezdődhet. :D 
aleksandros
#696 (2018-09-23 23:22:27) |
Válasz a(z) 695. üzenetre:
A pszicho-delejes fényeket és a pszichoszomatikus hatást kifelejtetted.
 :D  :D  :D 
46.perctől
https://www.youtube.com/watch?v=zx1Js4JoGOI

[ugrás az előzményre]
ninive
#695 (2018-09-23 22:06:11) |
Válasz a(z) 682. üzenetre:

A Pszihokanális bemutatja a Pszichopatália vulgáris című, pszichedelikus pszeudoprológikus, neurolítikus, penetrális,  fikcio-vizionáló  tragikomédiáját.

Fan(a)thomas és Fan(a)tházia fabulája vergális, nonverticuláris, nonhorizontabilis, renettális, ,  pszichopetentrális,     co(g)ittális, orbitális, amarus.

[ugrás az előzményre]
nincs kép flogiszton
#694 (2018-09-23 21:33:33) |
Válasz a(z) 693. üzenetre:

Galamblélek, aranyszív, rózsaszínlelkű naivitás, illanó káposztalepke-sóhaj, 
hát az öreg ördög is tudja, van az, amikor fontosabb az, amiről hallgatunk, mint amiről beszélünk, és nemcsak materiális érdek létezik.

[ugrás az előzményre]
kim
#693 (2018-09-23 21:25:32) |
Válasz a(z) 692. üzenetre:
Hm...tehát hallgatni arany.

[ugrás az előzményre]
nincs kép flogiszton
#692 (2018-09-23 21:15:07) |
Az ókori Görögországban Szókratészt nagy becsben tartották tudása
miatt. Egy nap egy ismerősével futott össze az utcán, aki azt mondta:

-Szókratész, akarod tudni, hogy mit hallottam a legjobb barátodról?

-Várj egy pillanatot! - válaszolt Szókratész.

- Mielőtt bármit mondanál, szeretném, ha megfelelnél három kérdésre.
Ezt hívják a tripla szűrőnek. Az első szűrő az Igazság. Teljesen megbizonyosodtál arról, hogy amit mondani akarsz igaz?

-Nem. - Válaszolta az ember. - Éppenséggel csak hallottam róla, és ...

-Rendben, szóval nem igazán vagy biztos benne, hogy igaz-e vagy nem.

Most próbáljuk meg a második szűrőt, a Jóság szűrőjét: az, amit mondani akarsz a barátomról, valami jó dolog?

-Nem, épp ellenkezőleg...

-Szóval - folytatta Szókratész - valami rosszat akarsz mondani róla, de nem vagy benne biztos, hogy igaz.

- Semmi baj, a harmadik szűrő még vissza van: a Hasznosság.
Amit mondani akarsz a barátomról, az hasznos lesz nekem?

-Nem igazán.

-Nos - vonta le a következtetést Szókratész - ha mondani akarsz nekem valamit, ami nem igaz, nem jó és nem is hasznos, miért mondanád el egyáltalán?

Miért is? ...mert "panta rhei" (Herakleitosz) :D Miért is? ...mert ahogy a rómaiak majmolták és megújították a görög kultúrát , ez is örök kérdés (Seneca) :" Cui prodest?"

ninive
#691 (2018-09-21 20:43:49) |
Válasz a(z) 689. üzenetre:

Megértem, és nem is ítélkeztem :), önmagammal sokkal  szigorúbb vagyok, mint másokkal. 

Mindig van de...

Most is ott a *de*, mert szerintem fejleszthető az önuralom. Nekem is nehéz volt, *de* akinek nem szeretnénk fájdalmat okozni, azokért érdemes megtanulni és alkalmazni. :)

[ugrás az előzményre]
aleksandros
#690 (2018-09-21 12:14:51) |
Válasz a(z) 688. üzenetre:

És még annyi.
Biztos, hogy a szerelem elmúlik (5 hónap vagy 5 év?). :( 
És nem kétséges, hogy ez a legjobb része egy kapcsolatnak. (Nem az amikor elmúlik :P )
De ha csak ez számít, akkor... 

[ugrás az előzményre]
aleksandros
#689 (2018-09-21 12:06:01) |
Válasz a(z) 688. üzenetre:
Nem tudom, hogy hol rekedtem meg, de ha valami bajom van, vagy nagyon rossz dolog ér, akkor (nem szándékosan, és azonnal megbánom) biztos, hogy abba rúgok bele aki kéznél van (micsoda képzavar :D ). Pedig pont ő nem érdemli meg.

Amit a végén írtál az igaz, de...

[ugrás az előzményre]
ninive
#688 (2018-09-21 11:39:02) |
Válasz a(z) 686. üzenetre:

Tudod, a legtöbb ember egy bizonyos kor, élettapasztalat felett már vigyáz arra, hogy ne bántsa azt aki szereti, és azt sem, akit szeret. Aki nem képes vigyázni, mit hogyan tesz, mond, az valahol megrekedt. (Nem pejoratív!)

(Ez nem egyenlő a kegyes hazugsággal, vagy a csomagolt dolgokkal, őszintének lenni, bántás nélkül is lehet, csak sokkal nehezebb. )

Sokan bántásként élik meg azt is, ha nem vagyunk képesek viszont szeretni, vagy elmúlik a szerelemnek hitt illúzió,  pedig egyik sem az, hiszen az érzelmek nem irányíthatók, de a viselkedés igen.   

[ugrás az előzményre]
pandora
#687 (2018-09-21 00:26:33) |
Válasz a(z) 686. üzenetre:
Jó kérdés... Mert vele megtehetjük, mert ő az aki nem fog miatta úgy pofán vágni, hogy a fal adja a másikat.

[ugrás az előzményre]
aleksandros
#686 (2018-09-20 20:19:34) |
Miért mindig azt bántjuk, aki igazán szeret bennünket?
nincs kép flogiszton
#685 (2018-09-19 23:14:40) |
Sziporka :)

https://youtu.be/uADmXZfRl_c
warp10
#684 (2018-09-19 22:11:11) |
Válasz a(z) 682. üzenetre:

Szép performansz. De hisz' mesterei voltak ennek.

A nulladik gondolatom az volt, hogy könnyek szöktek a szemembe.
Aztán az első gondolatom az volt, hogy ez a férfi le van maradva ettől a nőtől, sőt még az is, hogy egy pojáca.
Aztán az, hogy vagy a nő van magára maradva nagyon.
Aztán, hogy mind a kettő. 
Közben, hogy a giccses bulvártaps a drámai pillanatban a kibic közönségtől olyan izé.

Aztán utána olvastam, és lám:

"At her 2010 MoMA retrospective, Abramović performed The Artist Is Present, in which she shared a period of silence with each stranger who sat in front of her. *Although "they met and talked the morning of the opening", "Abramović had a deeply emotional reaction to Ulay when he arrived* [1] at her performance, reaching out to him across the table between them; the video of the event went viral

*In November 2015, Ulay took Abramović to court, claiming she had paid him insufficient royalties according to the terms of a 1999 contract covering sales of their joint works. In September 2016, a Dutch court ordered Abramović to pay €250,000 to former co-creator and lover Ulay* [2] as his share of sales of artistic collaborations over their joint works. In its ruling, the court in Amsterdam found that Ulay was entitled to royalties of 20% net on the sales of their works, as specified in the original 1999 contract, and ordered Abramović to backdate royalties of more than €250,000, as well as more than €23,000 in legal costs."

(forrás: https://en.wikipedia.org/wiki/Marina_Abramovi%C4%87)

[1] (_2010_-ben, a videó időpontjában) "Bár a performansz megnyitójának reggelén találkoztak személyesen is", Abramovic mégis érzelmileg mélyen reagált Ulay-ra, amikor megjelent a székben.

[2] _2015_ novemberében, Ulay beperelte Abramovicot, mert állítása szerint az kevés jogdíjat fizetett neki egy 1999-es szerződés alapján a közös munkáik értékesítése után. 2016 szeptemberében egy holland bíróság Abramovicot 250.000 euró megfizetésére kötelezte volt művésztársa és szerelme, Ulay részére.
(És még visszamenőleg és még 23 ezer euró bírósági költségek, stb., nem kis pénzek).

Aztán még olvastam a nőről is furcsaságokat, ellentmondásokat.

Nohát szóval, szép performansz vót az életük, ebből éltek, ebbe halnak...?

[ugrás az előzményre]

[1-60] [61-120] [121-180] [181-240] [241-300] [301-360] [361-420] [421-480] [481-540] [541-600] [601-660] [661-720] [721-743]

A felhasználói élmény biztosításához Eropolis cookie-kat használ. Tudj meg többet.     Rendben, elfogadom.