Simple vásárlói tájékoztató

tere-fere

itt vagy: Eropolis > Hetero negyed > Forum

Ha elfelejtetted a jelszavad...
Ha még nem vagy tag...

Témagazda:

aareesz

tere-fere
Ez egy fórum azoknak, akiknek van valami fontos mondanivalójuk, humoros történetük, stb. vagy bármi kikívánkozik valakiből ami érdekes vagy tanulságos lehet mások számára is.
Nincs alaptéma ezért itt, ha valaki eltér a hozzászólások tartalmától, vagy a kommentek nem épülnek logikailag egymásra az nem minősül trollkodásnak.  :o 
Humor és önirónia tekintetében senki ne fogja vissza magát! :D 

De a moderálás jogát fenntartom!!!  :P 

"Bolond vagyok, de nem hülye!"     :D 

(Az ötlet egy kedves hölgyismerősömtől származik, de neki már van fóruma. Ezért ha ez sikeres lesz, akkor az nem az én érdemem, hanem az övé.)

Hozzászólnál? Gyere és regisztrálj!
hetfatyolbp
#233 (2017-08-21 23:22:36) |
Isten vagy, Árész:)
aareesz
#232 (2017-08-21 23:21:11) |
Válasz a(z) 231. üzenetre:
Ezt elsőre is megértettem. :D  :D  :D 

[ugrás az előzményre]
hetfatyolbp
#231 (2017-08-21 23:18:21) |
Válasz a(z) 229. üzenetre:Kicsit más, de ficakban idetartozik:)Írtam már az ugrómókusról. Mindig ugyanazokon a köveken közlekedik. Ha a követ elveszik, a valóság sem zavarja, odaugrik és bukfencezik.
A másik párkapcsolati állatkísérletem a békás példa,ha jól emlékszem, talán Milgram nevéhez fűződik.Ha forró vízbe dobod az állatot, kiugrik. Ha lassan melegszik a víz, képes fokozatosan megfőni.A helyzet csak egy kicsivel rosszabb, de folyamatosan. Hány olyan kapcsolat van, amiből ki kellett volna ugrani, de a relatív valóság megakadályozza azt az abszolút helyett? Költői kérdés volt:)

[ugrás az előzményre]
hetfatyolbp
#230 (2017-08-21 23:18:20) |
A(z) #230 hozzászólást a moderátor vagy maga a hozzászóló törölte.
[ugrás az előzményre]
aareesz
#229 (2017-08-21 22:40:20) |
Válasz a(z) 228. üzenetre:
Sokan ezért nem tudnak kilépni egy technikailag rosszul működő, vagy külső akadályokkal nehezített kapcsolatból. Pedig lehet, hogy lenne összességében jobb, és akár szerelem is tudna lenni mással, ha el tudná engedni azt akivel boldog volt, és el tudná képzelni, hogy mással is sikerülhet, vagy akár jobb is lehet. De hát ilyen bonyolult dolog ez a szerelem.  ;) 

[ugrás az előzményre]
hetfatyolbp
#228 (2017-08-21 19:53:19) |
Válasz a(z) 227. üzenetre:
Tudod, nekem ezzel az a baj, hogy ameddig jön egy jobb.Ha  szeretek, abban van nem kevés elköteleződés, és sajnos elvakultság is, így aztán addig , míg az érzelem megvan, nincs jobb, akkor sem, ha egyébként lenne, mert nem opció.Ha férfi lennék, Crawford sem lenne az, és még James Dean sem tudna elég csodálatos lenni, persze csak ha élne.De lehet, hogy már valaki látta, Presley-vel, vagy Jacksonnal :)

[ugrás az előzményre]
ninive
#227 (2017-08-21 14:08:15) |
Válasz a(z) 226. üzenetre:

Nem, ő nem ez a típus, nem keresi magában, ő tényleg szereti magát, kisgyermekkorunk óta :-) nem tudatosan. Egészségesen. Ösztönösen. Mindig irigyeltem,  és szerettem. Ő mindig tudta, hogy értékes és egyedi, ami nálam sokszor megkérdőjeleződött magamban, különböző traumák hatására. 
Igen azt a pasit is szereti, ő is. Akkor és ott, addig, ameddig jön egy jobb. :)  

A divatos, "fogadd el magadat és boldog leszel"-ben van valami, de túl van menedzselve, és már bosszantó a marketingje.

[ugrás az előzményre]
pandora
#226 (2017-08-21 13:55:26) |
Válasz a(z) 225. üzenetre:
Igen, ismerem azt a típust, amelyik a szerelembe szerelmes, és úgy tartja magadban kell keresni a szeretnivalót és akkor boldog leszel. Itt is van ilyen Eropoliszon, amúgy roppant értelmes és jól író nő, volt is pár gondolati pengeváltásunk. :D

De én most nem erre a típusra gondoltam. :) Én konkrétan *azt* a pasit szeretem, nem a szerelmet és nem önmagamat. És akkor a legtutibb a szex *vele*.

[ugrás az előzményre]
ninive
#225 (2017-08-21 13:51:28) |
Válasz a(z) 223. üzenetre:

Az előző válaszom ide is passzol.

Amúgy megértelek, van egy barátnőm, ő hasonlóan (nem ugyanúgy természetesen!) mindig az aktuális szerelembe szerelmes, halálosan. De ő egy kicsit nárcisztikus, és tudja is, mert pszichológus. :D :-) 

[ugrás az előzményre]
ninive
#224 (2017-08-21 13:41:18) |
Válasz a(z) 222. üzenetre

Akkor velem van a baj, bár akkor őszintén szeretek, imádok, szárnyalok is,  de nem szerelem, ez biztos.  
Azt az érzést soha többé nem voltam képes reprodukálni. :)

[ugrás az előzményre]
pandora
#223 (2017-08-21 13:16:00) |
Válasz a(z) 221. üzenetre:
Nekem olyan nagyon igazi, legesleg, tudatvesztéses élményeim, amikor az ég a földdel összeszakad, azokkal voltak akikbe szerelmes voltam.

[ugrás az előzményre]
perzselo-vagyak
#222 (2017-08-21 13:08:19) |
Én többször voltam szerelmes. 
Nem mondhatnám hogy bármelyiküket is kevésbé szerettem, ám azt igen hogy volt Egy ami magasan, és megismételhetetlenül a többi felett állt. 
Ám ettől még később is képes voltam tiszta szívvel szeretni.
De már tudom hogy mi az Etalon, mi az amit szeretnék megint érezni.
ninive
#221 (2017-08-21 12:55:56) |
Válasz a(z) 220. üzenetre:

SZámomra a szerelem, az igazi, egyetlen. Szerintem az igazi mély érzelmeket nem lehet überelni. Ezért keres a többség egész életében, vagy mert már megtalálta, és vágyik rá újra,  vagy mert még nem.
Tényleg szerencsés az aki egyszer is megtapasztalta.

A szexualitás más, lehet olyan egetrengető sorozatélvezős  spriccelős  orgazmusos "tudatvesztéses ""viszony" szerelem nélkül is. De ott nem vágyom sem arra, hogy "törődjön velem, sőt, semmi másra nem vágyom vele.  
Igaz, kell a bizalom, egyfajta szeretet is, beszélgetések, jelzések, két randi között,  de az sem  szerelem. :)

[ugrás az előzményre]
pandora
#220 (2017-08-21 09:28:39) |
Válasz a(z) 219. üzenetre:
Ha már ilyen jól tudod hogy mit éreztem :D szerintem te is a rózsaszínű ködöt érezted. ;)
Amikor szerelmesek vagyunk, és megkérdezik: "na vajon melyik szerelmed volt a legerősebb valaha az életedben" akkor mindig ugyanaz lesz a válasz: a jelenlegi. ;)

[ugrás az előzményre]
aareesz
#219 (2017-08-21 08:18:28) |
Válasz a(z) 218. üzenetre:
Szerencsés vagy, de inkább azt gondolom, hogy te nem ugyanazt érezted mint én. Ilyet szerintem egyszer érez az ember az életében. (vagy egyszer sem)
Nehezen tudom elképzelni, hogy ugyanazok a jelenségek hat pasival is lejátszódtak nálad, ami nálam életem nőjével. 
Te szerintem "csak" szerelmes voltál és jött a "rózsaszín köd". De ez nem von le semmit belőle.

[ugrás az előzményre]
pandora
#218 (2017-08-21 04:04:28) |
Válasz a(z) 215. üzenetre:
Ez igaz. A kérdés az, hogy meddig érzi úgy hogy ő a másik fele. ;)
Én eddig az életemben 6 olyan embert találtam, akiről adott időszakban úgy éreztem ő a másik felem. Csak valahogy mindig később elhalványul és feltűnik egy meggyőzőbb másik felem. :vigyor:  :vigyor:  :vigyor: 

[ugrás az előzményre]
ninive
#217 (2017-08-19 15:38:49) |
Válasz a(z) 210. üzenetre:

https://youtu.be/An2xEb56KXE

[ugrás az előzményre]
aareesz
#216 (2017-08-18 21:52:06) |
Válasz a(z) 214. üzenetre:
A 215. válasz neked is.

[ugrás az előzményre]
aareesz
#215 (2017-08-18 21:50:57) |
Válasz a(z) 211. üzenetre:
Nem hiszek a hókuszpókuszokban meg a spirituális maszlagban.
De az biztos, hogy mindenki találhat olyan embert akivel azt érzi, hogy ő a másik fele.
Én azt hiszem megtaláltam. Még akkor is, ha nem optimálisak a körülmények ennek a kiéléséhez.

[ugrás az előzményre]
pandora
#214 (2017-08-17 22:48:41) |
Így is lehet megideologizálni dolgokat. De szembenézni velük eredményesebb.
Az ember a mesékből egy idő után kinő...bár szépek, jól is tudnak esni...de attól még nem lesznek igazak. :(

[ugrás az előzményre]
hetfatyolbp
#213 (2017-08-17 21:14:34) |
Mi a kérdés kérdése? :)
aareesz
#212 (2017-08-17 21:11:43) |
Válasz a(z) 211. üzenetre:
?

[ugrás az előzményre]
hetfatyolbp
#211 (2017-08-17 20:27:24) |

Árész, ez sokkolt , különösen tőled. Ha publikus, megosztanád, mit tettél ebből a magadévá spirituális dicsfény gyanánt? :)

[ugrás az előzményre]
aareesz
#210 (2017-08-17 00:34:02) |
http://impressmagazin.hu/lelektarsak-egymasra-talalasa/
keresek-kutatok
#209 (2017-08-08 22:56:26) |
Válasz a(z) 192. üzenetre:
Csak magyar módra tudok sarkítani ;) Valóban sarkítottam, talán jobban érthető a mondanivalóm, különben képes lettem volna oldalakat írni. :D
De igen, ezeket nem részleteztem, amiket írtál is.
Amennyiben pedig nem fogadja el a hallgatólagos szabályainkat, akkor rá lesz szólva.  :cigi:  Aztán durcizzon, ha akar... :vigyor: 

[ugrás az előzményre]
aareesz
#208 (2017-08-08 22:23:51) |
"Miközben kesergünk az európai demográfiai mutatók nem éppen daliás alakulásán – joggal –, Japán lakossága lényegében elnéptelenedésre ítéli hazáját. A már unalomig ismételt, közhelyszerű megállapítások a japánok nyugati szemmel is ijesztően felgyorsult életéről és a szinte elviselhetetlen munkaterhekről szembetűnően éreztetik hatásukat: a japán nemzeti népegészségügyi intézet legfrissebb kutatása szerint a vizsgálatban részt vevő felnőtt, 18 és 34 év közötti férfiak hetven, míg a nők hatvan százaléka nem él kapcsolatban, miközben 43 százalékuknak még semmilyen szexuális tapasztalata nem volt."
aareesz
#207 (2017-08-08 20:43:05) |
valami más

https://www.youtube.com/watch?v=NG8OVl5oPyY
aareesz
#206 (2017-08-08 19:08:16) |
Válasz a(z) 205. üzenetre:
Az első 50 randi jutott eszembe. Bár csak részleteket láttam belőle. :D  :D  :D 

[ugrás az előzményre]
ninive
#205 (2017-08-08 18:41:36) |
Válasz a(z) 204. üzenetre:

Tudom! De olyan jó volt félreérte(lmez)ni :P :D 

[ugrás az előzményre]
aareesz
#204 (2017-08-08 18:37:12) |
Válasz a(z) 203. üzenetre:
Nem azt írtam, hogy egyvalakivel. :D 
De egyvalakivel *szinte* minden szex különleges volt, nem csak az első. :D 

[ugrás az előzményre]
ninive
#203 (2017-08-08 18:33:41) |
Válasz a(z) 202. üzenetre:

Naná , :P azzal a valakivel tényleg különleges lehetett minden első szex. :D Te, aaresz! Hány első lehet egy valakivel?

Kb így képzelem el:
Az első, otthoni, első szabadtéri, első autós, első irodai, első ... , stb

[ugrás az előzményre]
aareesz
#202 (2017-08-08 17:44:16) |
Válasz a(z) 196. üzenetre:
Csak azért idéztem, mert az első szex valakivel az mindig különleges volt számomra. Persze, tapasztaltan sokkal jobb, élvezetesebb még akkor is, ha történik némi bénázás. És olyankor már a második, harmadik is lehet igazán fergeteges. :D 

[ugrás az előzményre]
aareesz
#201 (2017-08-08 17:34:03) |
Válasz a(z) 200. üzenetre:
Ezt már nem tudod kimagyarázni. :D  :D  :D 

[ugrás az előzményre]
pandora
#200 (2017-08-08 16:21:59) |
Válasz a(z) 199. üzenetre:
Nem, nem a pasimnak van érdekes ízlése, hanem a leírás ezt sugallta. :) Vicces a pasira azt írni hogy "fehérneműben". Szóval az írás csak nőkre vonatkozott, de próbált általánosítani. Aztán ez lett belőle. :vigyor: 

[ugrás az előzményre]
aareesz
#199 (2017-08-08 09:13:29) |
Érdekes ízlése van a pasidnak. :D  :D  :D 
egyvagyok
#198 (2017-08-07 23:40:25) |
Válasz a(z) 197. üzenetre:
Ez hogy jött? :O

[ugrás az előzményre]
pandora
#197 (2017-08-07 22:27:47) |
Válasz a(z) 196. üzenetre:
Az utolsó bekezdésről nekem az a kép ugrott be, hogy lefektetem a pasit fehérneműben (rózsaszín csipkés tanga?) a hasára, aztán az ujjbegyemmel felírom a hátára a nemzeti dalt.
A végére már tuti alig bírnék magammal. Belehalnék a röhögésbe. :vigyor:  :vigyor:  :vigyor: 

[ugrás az előzményre]
aareesz
#196 (2017-08-07 22:00:20) |
"Ha két ember randizik és kölcsönös a szimpátia, előbb vagy utóbb törvényszerűen lefekszenek egymással. A félelem, idegesség, az ügyetlenség nehézséget okozhat elsőre, de ha ezen az állapoton túllendülnek, akkor pár együttlét után teljesen elmúlhatnak ezek a nehézségek. Vagy nem. Az elrontott kezdés nehezen helyrehozható, pláne, ha az valamelyik félnek fájdalommal jár a nem kellő mennyiségű előjáték hiánya miatt.

A párkapcsolatban a kezdeti szexuális együttlétek egyfajta tanulási folyamatnak is nevezhetők. Megtanuljuk egymás testének reakcióit, megvizsgáljuk, melyik érintés és csók milyen hatással van a másikra, megismerjük, felfedezzük a másik minden bőrfelületét. Az eredményes tanulásnak a kölcsönös cél mellett vannak feltételei. Ilyen a nyugalom, a zavartalan körülmények megteremtése és a megfelelően adagolt szexuális ingerek – például, hogy ne azonnal és erősen cuppanjon rá a férfi a csiklóra.

A ráhangolódás nem mindenkinek megy azonnal, sok szeretkezés ezért lesz erőltetett már az elejétől kezdve, mert hiányzik az egymásra hangolódás. Ez nem megy csak úgy magától, pláne, ha az egyik vagy mindkét fél szégyenlős.

Azok, akik nehezebben nyílnak meg, de nagyon vágynak a szexre a partnerrel, javasolt valamilyen játékosságot belecsempészni a bénáskodás elkerüléséhez. A játék lehet az is, ha fehérneműben a hasára fektetjük a partnert, és gyengéden végigsimogatjuk a lábfejétől a feje búbjáig úgy, hogy akár betűket, mintákat rajzolunk az ujjbegyünkkel. "
aareesz
#195 (2017-08-07 18:52:01) |
Válasz a(z) 194. üzenetre:
Ha valaki annyira gyökér, hogy gyerekekre ráfüstöl, azt nem szoktam szó nélkül hagyni. (Van ismerősöm, aki tud kulturáltan dohányozni.)
Egyébként meg leszarnám, ki hogyan rongálja az egészségét, ha zsebből fizetné a többlet gyógyítási költséget.
Továbbra is állítom, hogy az emberek 90 %-a mindenütt egyformán hülye, csak a gazdag országokban sokkal több lehetőségük van bármire.
A maradék 10 % meg bolond. :D  Én ide tartozok. :P 

[ugrás az előzményre]
pandora
#194 (2017-08-06 23:30:45) |
Válasz a(z) 193. üzenetre:
Ilyen dolgokon én nem bírom magam felhúzni, asszem a bosszankodási küszöb egyénenként eltérő. ;)
Vagy talán azért vagyok velük szolidáris mert engem folyvást németnek néznek (néha vissza is élek vele). ;)

[ugrás az előzményre]
aareesz
#193 (2017-08-06 22:51:34) |
Válasz a(z) 192. üzenetre:
Fizetős, falusi strand a Balatonon. A kapuban kiírva, hogy a strand egész területén tilos a dohányzás, kivéve a vendéglátóhelyek kijelölt részeit. 
Nem ez alapján ítélem meg őket, de ne hordják már annyira fent az orrukat!

[ugrás az előzményre]
pandora
#192 (2017-08-06 22:21:18) |
Válasz a(z) 191. üzenetre:
Sok igazság van abban amit írsz. De szerintem kicsit magyar módra sarkítva van.
Sok dolog van (még, mert fejlődünk) amiben van hova javulnunk. Hogy lenéznek minket külföldön, annak sok oka van. Az is amiről írsz. De sajnos sokmindenben mi magunk vagyunk oka. Munkában abszolút. :( A széttartásunkkal, a haszonlesésünkkel, az irigységünkkel, az önzésünkkel, a túlérzékenységünkkel. Ebben folyamatosan javulunk, és a megítélésünk is javulni fog.

Az a vízparti dohányzásra kijelölt hely nem tudom hol lehetett, vízpartokon szerintem általában szabad a dohányzás még nálunk is.
A szabálykövetés pedig az írott szabályokra vonatkozik. Ha valami nincs törvénybe iktatva, akkor a német hallgatólagos szabályokat ritkán fogad el. A törvényeket viszont külföldön is nagyon betartják, jobban mint mi, akik a kiskapuvadászatban messzeföldön híresek vagyunk. :) Számukra meg ez lehet visszataszító.

De persze bunkó, tapló emberek mindenhol vannak, csak hiba az alapján megítélni egy egész nemzetet! Mi magunk is emiatt szenvedünk a külföldiek előítéleteitől. :(

[ugrás az előzményre]
keresek-kutatok
#191 (2017-08-06 22:02:28) |
Válasz a(z) 190. üzenetre:
Más kultúrából érkezőket én minden esetben igyekszem megérteni, de szerintem nem túl nagy elvárás, hogy ő is tegye ugyanezt, ha már megérkezik egy országba. Amikor én megyek, én sem hiszem azt, hogy mindent szabad, amit esetleg itthon. :) Ugyanúgy, mint egy vendégség alkalmával. Akkor is elvárom, hogy az én szabályaim szerint viselkedjenek nálam (az más kérdés, hogy ez milyen tág mezsgyén mozog), viszont én is maximálisan alkalmazkodom a vendéglátómhoz. Annyiban egyszerűbb ilyenkor a helyzet, hogy ha nem tetszik a vendégem viselkedése, csak kiterelem magamtól, míg ugye ezt a szállodában vagy vízparton nem tehetem meg.

Az USA-ban én is voltam hónapokat, az ottani mentalitással, illetve az itteni viselkedésükkel nincs bajom, csak azt próbáltam szemléltetni, hogy nem egy észkombájnok. Tőlem is kérdezték, hogy honnan jöttem, majd néztek üveges szemekkel, mert fingjuk nem volt, hogy hol élhetek. Kedvesek, aranyosak, de buták vagy naivak vagy nem is tudom igazán most, hogy mi a jó szó erre. Mondjuk, legalább az okosakat elismerik, és nem véletlen, hogy egy európait hamarabb felvesznek egy állásra és hagyják kiteljesedni. :)

A német pedig ha otthon tudja követni a szabályait, tegye itt is. Az más dolog, ha mások a szabályok, de akkor tanulja meg, ugyanúgy, ahogy én is megtanulom, ha más országba utazom. Néhol még adnak ajánlottan betartandó szabályokat is az utazási irodák. Szerintem a dohányzásra kijelölt hely eléggé hivatalos szabály. Talán nem túlérzékenység azt elvárni, hogy a gyerekre ne pöfékeljenek. Én is bagózok, de mindig figyelek másokra is. 
Ők viszont a magyar munkavállalókat is simán leszarják. Az egy más kérdés, hogy erről a magyarok is tehetnek, de a németekben mindig is volt egy felsőbbrendűségi érzés, ami csak akkor baj, ha ezt hagyják is a többiek. Velem se voltak soha azok, akikkel találkoztam, de vannak ismerősök, akikkel nagyon is azok.

Szerintem pedig pár szó megtanulása az adott nyelven igenis egyfajta kedvesség, odafigyelés a másik népre. Eddig mindenki örült, ha megerőltettem magam csak ennyire, mint ahogy én is, ha valaki idegen legalább erre figyelt. :) Ez valamiféle kezdet ahhoz, hogy a többi szokást, szabályt, akármit is figyelembe vegyem/figyelembe vegyék.
Vagy miért van az, hogy amikor én külföldre megyek, az ottani nyelven, de minimum angolul kéne nyögjek valamennyire, de aki idejön, a nagytöbbség, még véletlenül se tud megmukkanni sem. Annyira szarnak ránk, hogy még ez sem fontos, csak a – nekik - olcsó fogorvos meg szalámi, stb. az érdekes.

[ugrás az előzményre]
pandora
#190 (2017-08-06 04:44:50) |
Válasz a(z) 189. üzenetre:
Más kultúrából érkező embereket gyakran félreértünk.

Nekem az volt a Nagy Felismerés, amikor keresztül mentünk Amerikán a 66-os úton. Ez nem a nagyvárosokról szól meg a kirakatról, hanem a vidékről, az átlagemberekről.
Magyarországon az amerikaiak gyakran bizalmaskodónak, megjátszósnak, feltűnősködőnek tűnnek, mert mindenbe beledumálnak, mindenkihez szólnak, nyomulnak.
De ha látja őket az ember a saját környezetükben, akkor megérti. Ők otthon is olyanok. :) Az a sztenderd vehemenciájuk, az a természetes. ha bementünk egy kocsmába, vagy megszálltunk egy panzióban, vagy csak bementünk egy boltba...mindenki végigkérdezte honnan jöttünk, miért, kik vagyunk, ésatöbbi. :) Megveregették a vállunkat, meghívtak egy italra, emlékajándékokat adtak. :) Mert ilyenek. És nálunk is ilyenek, természetesen viselkednek, és valószínűleg minket tartanak távolságtartó felfújt frigid hólyagnak. :)

A németek eléggé szabálykövető emberek, viszont ami megengedett, azt a leghatározottabban és fesztelenül megengedik maguknak - otthon is. Szerintem egyáltalán nem szarnak le minket és nem tekintenek Balkánnak, pusztán nem ismerik azokat a korlátokat, amiket nem hivatalosan állítunk fel (mi magyarok amúgyis eléggé túlérzékeny népek vagyunk). ;)

Az pedig, hogy megtanulja az ember az adott idegen nyelven a kérem és köszönöm szót, nem biztos hogy alkalmazkodást jelent. Ezzel a saját országod kultúrája szerint jársz el (mert ez nálunk fontos), és nem az övéket veszed figyelembe. ;)

[ugrás az előzményre]
keresek-kutatok
#189 (2017-08-06 00:40:03) |
Válasz a(z) 187. üzenetre:
Mert otthon tudnak viselkedni, itt nálunk meg pont leszarnak mindent. Ugyanúgy lenézik a magyarokat, mint a legtöbb nemzet. Szerintem ez nem a pénztől függ, és mitől lennének jobbak? :) 
Idejönnek, és mivel Balkánnak néznek minket, azt hiszik mindent szabad. Kiskirálynak hiszik magukat, tisztelet a kivételnek.
Ha én külföldre megyek, az a minimum, hogy a "köszönöm" és "kérem" szavakat, köszönéseket megtanulom, alkalmazom, és az ottani szokásoknak, kultúrának megfelelően viselkedem.

Kicsit más, de talán az "okossághoz" tartozik :)
Még gimnazista voltam, amikor jöttek az USA-ból cserediákok, és csodálkoztak, hogy nem mindenki szürke egyenruhában jár.  :o  Én meg csodálkoztam, hogy milyen hülyék.
Jaaa, meg az egyik megkérdezte, hogy tudom-e, hogy hol van Kína? :D Mert ő tudja :D 

[ugrás az előzményre]
pandora
#188 (2017-08-05 12:11:11) |
Válasz a(z) 187. üzenetre:
A bunkóság és a pénz nincs mindig összefüggésben. Azt mondják észt nem lehet pénzért vanni...és ez gyakran látszik is.
Sokat járok Németországba, így ha speciel a németekről van szó, azért én mégis inkább azt mondanám, hogy - eltekintve pár agyhalottól, ami mindenhol előfordul - összességében mégis az az ember benyomása, hogy jobban tudnak viselkedni mint itthoni honfitársaink. :)

A dohányzási szokásaik valóban mások, ott nincs olyan mértékben tiltva mint nálunk, sokkal megengedőbbek (például reklámozni is lehet, nincs buszmegálló tilalom, mindenhol van kijelölt hely, nyílt légtérben alapból lehet, stb), és ezért nem kapcsolnak nálunk sem ezügyben.

[ugrás az előzményre]
aareesz
#187 (2017-08-04 21:46:22) |
A művelt németekről, és a halkésről.
Négycsillagos szálloda éttermében lábujjas papucsban, izomtrikóban, kockás gatyában. Az asztalhoz kivitt (svédasztalos vacsora) kaja felét otthagyják. Úgy esznek mint a disznók.
Másik.
A vízparton amikor ráfújja a füstöt a gyerekeimre (csak kijelölt helyen lehetne) és szóvá teszem,(először szándékosan magyarul, mert hát Mo-n vagyunk, majd angolul és németül) nem tetszik neki. Majdnem fejbe rúgtam.
Természetesen nem általánosítok.
Magyar honfitársaink sem különbek, de ne mondja nekem senki, hogy bármivel is jobbak azon kívül, hogy "szerencsésebb történelmi fejlődésük" miatt sokkal több a pénzük.

kim
#186 (2017-07-24 10:05:31) |
Mert vannak szőke férfiak is ;) 

A katona horgászik a tóban, amikor a horgára akad egy aranyhal.
- Katona! Ha visszaengedsz, teljesítem három kívánságodat.
Természetesen visszaengedi és gondolkodik, hogy mi is legyen az első kívánság.
- Ne fogjon rajtam a kard!
- Rendben - mondja az aranyhal.
- Ne fogjon a golyó!
De mi legyen a harmadik kívánság, töri a fejét a katona. Ahogy gondolkodik meglát messze a domb tetején legelészni egy lovat.
- Legyen akkora a nemi szervem, mint annak a lónak!
Este a kocsmában rengeteg katona iszogat.
- Ezt nézzétek meg! - kiált főhősünk. - Gyere Józsi, vágj rám a kardoddal!
- Ne izélj velem, csupa vér leszel, engem meg lecsuknak! - mondja Józsi.
- Vágj csak rám! - biztatja.
Addig-addig, míg a Józsi hatalmasat vág a kardjával főhősünkre. Nagy szikrázás, a kard kicsorbul. Felhördülnek a többiek.
- Ez igen!
- Ez még semmi! Béla! Lőj rám a pisztolyoddal!
- Na ne! Te meghalsz engem meg lecsuknak - szabadkozik Béla.
Aztán végül persze rábeszéli, az rálő egyenesen a szívére. A golyó nagyot koppanva lepattan a katona testéről.
- Ez igen! - kiabálnak a többiek.
- Ez mind semmi, ezt nézzétek meg! - mondja főhősünk, miközben letolja a nadrágját.
A többiek mind felhördülnek:
- Hú, mekkora pina!
mirmike77
#185 (2017-07-23 15:58:35) |
Gazsit kirabolják :) ...kiszalad az utcára és eszeveszetten kiabálni kezd:"segítség kiraboltak"
Kinn áll a szomszéd a kapuban és odaszól:" mekkora a károd Gazsi?"
Mire Gazsi:" te is a f...mmal foglalkozol,mikor kirabolnak?" :D 
kim
#184 (2017-07-21 13:41:34) |
No rontom egy kicsit a levegőt :D  :D  :D 

Az öreg bácsi felveszi a kabátját és indulni készül otthonról. Felesége utánaszól:
- Hová mész?
- Elmegyek az orvoshoz.
- Beteg vagy?
- Nem, csak gondoltam, felíratok egy Viagrát.
- Akkor várj, én is jövök. - kászálódik ki a néni a hintaszékből.
- Miért? Beteg vagy?
- Nem, csak kérek egy Tetanusz-oltást, ha előveszed azt a régi, rozsdás szerszámot.
 :D 
aareesz
#183 (2017-07-21 09:00:36) |
https://www.youtube.com/watch?v=wOD6lOO4V1Y
aareesz
#182 (2017-07-21 08:57:18) |
https://www.youtube.com/watch?v=RfQoWG_UOck
aareesz
#181 (2017-07-21 08:50:45) |
Válasz a(z) 180. üzenetre:

-Tanárnő! Mikor dugunk egy jót?
-De Pistike! Mit kezdjek én egy gyerekkel?
-Majd vigyázunk...

[ugrás az előzményre]
kim
#180 (2017-07-21 08:06:48) |
...kis mosoly?
- Mama, az iskolában azt mondták, hogy állandóan hazudok!
- De Pistike, te még nem is jársz iskolába!
 :o  :o 
aareesz
#179 (2017-07-20 12:21:05) |
!kep:https://www.eropolis.hu/imgs/USERGALL/FORUMIMG/168528.jpg
szafari
athene
#178 (2017-07-20 11:36:08) |
Válasz a(z) 177. üzenetre:
Még nem voltam, csak képeket láttam. Egy ismerősöm azt mondta, felejthető, de egynek elmegy.

[ugrás az előzményre]
aareesz
#177 (2017-07-20 09:38:55) |
Volt már valaki a keszthelyi Erotika Múzeumban? 
Érdemes megnézni?
aareesz
#176 (2017-07-11 21:27:56) |
"Nem az a gáz, amikor először nem áll fel másodszor,
hanem amikor másodszor nem áll fel először."
 :D  :D  :D 
kim
#175 (2017-07-07 15:09:15) |
Ez Athene fórumába való lenne, de nem akarok ott komolytalankodni... :D 

Asszonyom, miért akar válni? - kérdezi a bíró.
- Mert a férjem folyton, folyvást csak szeretkezni akar!
- A legtöbb nő örülne ennek!
- Hát, a barátnői is ezt szeretik benne

:napersze:  :o 
esther
#174 (2017-07-07 13:53:07) |
Egy kis humor, tőlem.Zelda fórumja kapcsán...hogy mi kell a nőknek...( doktor úr szerint :P ) Kéretik nem komolyan venni! :D 
( valós párbeszédem, nem eron!! )

F: úgy szeretnék neked adni valamit!
Én: akkor adj! Vagy tudod mit? Add oda az árát, az is jó lesz! :D 
 :vigyor:  :vigyor:  :vigyor:  :vigyor: 

F: gondoltam, adok egy kis pénzt neked.
Én: nem kell, tényleg, elég sok kiadásod volt mostanában, van pénzem.
F: de, ezt az összeget neked szánom.
Én: hát jó, de akkor ennek csak igazából a felét adtad most, mert tegnap annyiért vásároltam be nekünk. Szóval, ha gondolod, kipótolhatod annyival, amennyiért vásároltam és akkor éppen ennyit adsz. :D 
 :vigyor:  :vigyor:  :vigyor:  :vigyor:  :vigyor: 

Remélem nem az jön le, hogy hűű de pénzéhes vagyok ;)  :vigyor: 

[1-60] [61-120] [121-180] [181-233]

A felhasználói élmény biztosításához Eropolis cookie-kat használ. Tudj meg többet.     Rendben, elfogadom.